تصور کنید: ساعت 10شب 21  آذر ، هوا نسبتا سرد، حاشیه ی یه شهر کوچیک ،انبوهی از جمعیت چهل پنجاه نفری که هر دقیقه هم به تعدادشون اضافه میشه ، ماشین های پارک شده در حاشیه ی خیابان از پیکان گرفته تا پرادو، همهمه ی زنها، اراجیف گویی های جوانها، و خلاصه سیاهه ای که تمام تلاششان رسیدن به جلوی صف است.

حدس می زنید این جمعیت برای چه اینجا جمع شده اند؟ 1-کمک به بچه های بهزیستی-2-کمک به موسسه ی محک-3-کمک به ساختن مدرسه یا بیمارستان...-4-شرکت در انتخابات-5-تجمع عزاداران حسینی به مناسبت اربعین-6-سایر موارد.

لطفا اول حدس بزنید بعد ادامه ی مطلب را بخوانیداگر حدستون گزینه های 1،2،3بوده باید بگم سخت در اشتباهید آخه کدوم آدم عاقلی ساعت 10شب ،اونم یه شب سرد میاد تو خیابون اونم برای کار خیر.برای کار خیر همیشه وقت هست همیشه...

در مورد گزینه ی 4 هم باید بگم مردم ما همیشه در ساعات اولیه در صحنه حضور دارند و هیچ وقت تاکید میکنم هیچ وقت کار را به این موقع شب موکول نمیکنند.(ضمنا مطرح کردن این گزینه در این موقع سال شوخی بیش نبود)

در مورد گزینه ی 5 هم امام حسین (ع) اصلا راضی نیستند که ما در این سرما خودمان را در بسی رنج بیندازیم و برای عزاداری جمعی به خیابان بیاییم .تو خونه هم عزاداری کنیم قبوله .

بله جواب صحیح سایر موارده و این سایر موارد این عامل اتحاد و همبستگی چیست؟

حلیم. همین غذای باستانی که با گوشت و گندم پخته میشود چه کارها که نمیکند چه همبستگی ها که ایجاد نمی کند!